#دامها-و-گامهای-شیطان؛ » شبکه اجتماعی چهره آسمانی | فیس بوک ایرانی

عضویت
شبکه اجتماعی چهره آسمانی به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

#دامها-و-گامهای-شیطان؛

نام: اللهa.jpg نمایش: 0 اندازه: 19.7 کیلو بایت
سلام،
#لطفاً-پنج-دقیقه-وقت-بگذازید-بخاطر-خودتون#

337.gif


دامها؛ وگام های شیطان!


انسان به لطف الهی بطور فطری قدرت تشخیص حق و باطل و هدایت و ضلالت را دارد؛ زیرا خداوند فطرت انسانی را چنان قرار داده تا حقایق را درک کند.عقل جوهرۀ ارزشمند الهی در وجود اشرف مخلوقات؛«انسان» است از سویی فرشتگانی را به خدمت انسان درآورده تا همواره به نفس او الهام کنند و تقوا و فجور را به او بفهمانند. (شمس، آیات ۷ و ۸) اما ابلیس با بهره گیری از همه قوای خود به جنگ انسان آمده است. یکی از شرایطی که وضع ابلیس را نسبت به انسان برتری می بخشد این است که دیده نمی شود درحالی که او انسان را می بیند. (اعراف، آیه ۲۷ ) همین خصوصیت جنیان از جمله ابلیس موجب می شود تا در یک موقعیت برتر قرار گیرند و در حالت اختفا و نهان از چهار سو به انسان یورش آورند.(اعراف، آیه ۱۷ )
اما به سبب حمایتهای الهی و فرشتگان، انسانها نیز در موقعیت بسیار بدی قرار نگرفته اند و اگر بتوانند مدیریت نفس خود را به عهده گیرند، ابلیس و شیاطین یا نمی توانند به هدف خود برسند یا موقعیت تسلط یابی ایشان سخت می شود؛ هر چند که ابلیس و شیاطین در خدمت او، برای رسیدن به هدف شوم خود یعنی گمراهی و شقاوت ابدی انسان،از همه ابزارها و شیوه ها بهره می برند.
سیاستی که ابلیس برای رسیدن به اهدافش انتخاب کرده، سیاست گام به گام است که خداوند در آیات چندی از جمله ۱۶۸ و ۲۰۸ سوره بقره و ۱۴۲ سوره انعام و ۲۱ سوره نور به آن توجه داده است.
  وسوسه: مهمترین ابزار شیطان برای سلطه،و گمراه سازی بشر است؛
ابلیس با استفاده از ابزار وسوسه است.که  آدمی را فریفته و وحتّی برای لحظه ای عقل اورا خاموش و اسیر هوی و هوسش میکند! اصولا ابلیس و شیاطین به سبب جایگاه نسبتاًمخفیانه وفریبکارانۀ خود ، نسبت به انسان، نمی توانند بر او مسلط شوند،بلکه این خود ِانسان است که بافریب، و همراهی اجازه می دهد تا ابلیس، نزدیک و در نهایت مسلط شود. ابلیس بر همین اساس در قیامت به انسانها گوشزد می کند که او کار ه ای نبوده است! و اگرکسی می بایست سرزنش شود خود انسان است که سست اراده بوده و اجازه سلطه را به ابلیس داده است. (ابراهیم، آیه ۲۲ ) ابلیس تنها کاری که می کند وسوسه کردن با دادن وعده های دروغین است.... (همان، ناس، آیه ۵؛ اعراف، آیه ۲۰ ؛ طه، آیه ۱۲۰ ) وسوسه های ابلیسی باتوجه به آرزوها و خواسته های بی پایان انسانی صورت می گیرد. از همین رو به حضرت آدم(ع)وعده درخت جاودانگی و پادشاهی بی پایان و بی زوال را می دهد. (طه، آیه ۱۲۰ )


باآرزوی توفیق پیروزی ِبرهوای نفس؛


#سلام-یاران-باصفا-ممنون-از-لطف-و-دوستی-ارزشمندتون#
#گروه-مشاورۀ-خانواده-هواداری-و-یاری #میطلبد-یالاّ-زود-باشین#
#علی-امیرعسجدی-مشاور-تربیتی-خانواده#


tarahaan_day_afsanehh.gif
 


 


 

کلمات کلیدی:
مهدی شمالی
★◠✿◎❖☃▦ لایکـــــــــ❤ـــــــــــــ طلایی ▦☃❖◎✿◠★
  • ۲ دی, ۱۳۹۴
  • ·
  • لایک  
آرش 1345
  • ۳ دی, ۱۳۹۴
  • ·
  • لایک  
کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
کد امنیتی بالا را وارد کنید

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی چهره آسمانی

شبکه اجتماعی فیس اسکای

شبکه مجازی چهره آسمانی

چت موبایل

چهره آسمانی

شبکه اجتماعی

فیس بوک فارسی

فیسبوک فارسی

فیس بوک فارسی