#چگونه-از-تکرار-خستگیها-نجات-یابیم؟و-درخانه-باهمسرمان-رُمانتیک-زندگی-کنیم؟ » شبکه اجتماعی چهره آسمانی | فیس بوک ایرانی

عضویت
شبکه اجتماعی چهره آسمانی به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

#چگونه-از-تکرار-خستگیها-نجات-ی ابیم؟و-درخانه-باهمسرمان-رُمانت یک-زندگی-کنیم؟

 


 سلام،#چگونه-از-تکرار-خستگیها-نجات-یابیم؟#


#و-درخانه-باهمسرمان-رُمانتیک-زندگی-کنیم؟#


۰۰۰۷۶۱۲۵۷۹


چند سال از ازدواج شما می گذرد؟ هنوز هم عاشق همسرتان هستید؟ هنوز هم نظر و جلب توجه او برای شما مهم است؟ چقدر حال زندگی تان را می پرسید و سعی می کنید بیمار و کسل نشود.


خانم عزیز دقیقا طرف صحبت مان با شماست، قبل از رسیدن همسرتان به خانه، آیا لباس های تمیز و زیبا می پوشید؟به موهایتان می رسید؟ کمی آرایش می کنید؟ عطر می زنید؟ یا اینکه آنقدر خسته هستید که حوصله این کارها را ندارید و پرداختن به امورات منزل و فرزندان همه وقت تان را گرفته؟
شما آقای محترم، وقتی به خانه می آیید، آیا لبخند می زنید یا تمام خستگی روز را با خود به خانه می آورید؟ گاهی اوقات مثل دوران نامزدی، یک شاخه گل برای همسرتان می گیرید؟ در کارهای خانه کمکش می کنید یا آنقدر درگیر مسئولیت های خارج از خانه هستید که نمی دانید در خانه چه می گذرد؟


هنگامی که مدتی از زندگی زناشویی زوجین می گذرد و زن و شوهر به شدت درگیر روزمرگی ها شده و در باتلاق مشکلات زندگی غرق می شوند؛ جر و بحث ها و بگومگوها شدت یافته و بحث و انتقاد و سرزنش اوج می گیرد. چرا که اهمال و غفلت غیرعمد زندگی زوجین را خسته کننده و کسالت آور کرده و این زمان است که عشق و رابطه عاشقانه رو به زوال می رود.


حال ما از شما و همسرتان می خواهیم که در چند روز آینده به عاشقانه کردن رابطه خود پرداخته و این چارچوب خشک را بشکنید تا روحی تازه به کالبد زندگی مشترک تان بدمید.شاید آنچه در ادامه برای تان خواهیم گفت، در ابتدا بسیار تصنعی و ساختگی به نظر برسد و یا حتی متضاد و با شرایط و احساسات فعلی تان و رفتارهای همسرتان باشد اما در صورتی که مدتی عاشقانه و رمانتیک با همسرتان رفتار کنید به مرور شگفت زده خواهید شد. ممکن است همین اقدامات ساده تا حدی مشکلات را از پیش روی تان بردارد و شما  مجدداً منبع شادی و لذت برای یکدیگر شوید.


اطمینان داشته باشید احساس دلخواه، توجه و هیجان و همه شور و تلاطم برای ملاقات یکدیگر، به هیچ عنوان به صورت یک بسته کادو پیچ شده و جذاب برای تان پست نمی شود بلکه شما باید آن را به وجود آورید؛ درست همانگونه که در اوایل رابطه تان آن را انجام می دادید. در آن زمان خانم شاید ساعت ها وقتش را جلوی آیینه صرف می کرد تا زیباتر جلوه کند یا دائماً در این فکر بود که چگونه کار خاصی انجام دهد تا نظر نامزدش را جلب کند. یا آقا مدتی طولانی وقت صرف می کرد تا کاری کند و بتواند علاقه فرد مورد نظر را به سمت خود جلب کند و هدیه های گرانقیمت بخرد.


حال امروز که رابطه زناشویی تان دچار قحطی عشق و شادی شده است، باید با رفتارهای مثبت و موثر مانند توجه، اهمیت تفریح، مهربانی و… نگذارید که رابطه تان تشنه این رفتارها و عوامل بماند. در زیر نکاتی را می گوییم که شاید بتواند حال و روز روح زندگی تان را تغییر دهد.


سعی کنید فهرستی از چیزهایی تهیه کنید که اگر همسرتان آن را برای تان انجام دهد و یا حتی در گذشته انجام داده باعث شادی و رضایت خاطرتان شود. مراقب باشید که این فهرست باید به صورت جمله های مثبت و خاص باشد، به طور مثال:


«وقتی با محل کارم تماس می گیری که صرفاً حالم را بپرسی و با هم صحبت کنیم.»


«وقتی در آشپزخانه مشغول به کار هستم و تو آهسته می آیی و مرا در آغوش می گیری.»


این فهرست بندی باید حداقل شامل ۱۰ عبارت مهم انتظارات وخواسته هاباشد.


همین کار (یعنی فهرست بندی از علایق و توقعات) را همسرتان هم باید انجام دهد.


مراقب باشید که جملات این فهرست را براساس اولویت بندی و به ترتیب بنویسید.


حال وقت آن رسیده که شما و همسرتان فهرست هایتان را با همدگر عوض کنید تا با مطالعه آن، هر یک از شما دو نفر ،بیشتر متوجه علایق وانتظارات دیگری بشود.


امروز وقت آن رسیده که در قبال همسرتان حداقل یکی از رفتارهایی را انجام دهید که در فهرست انتخابی و انتظارات او در این هفته گنجانده شده است.


هنگامی که همسرتان یکی از رفتارهای محبت آمیز و مورد علاقه تان را انجام داد، حتماً از او تشکر و قدردانی کنید.


این تمرینات را مدتی انجام دهید و بدون توجه به اینکه چه حساسی دارید، به ادامه دادن این رفتارهای مطلوب  بپردازید.


به واسطه تکرار این رفتارهای رمانتیک و عاشقانه که در ابتدا بسیار خشک و تصنعی به نظرتان می رسید، خواهید توانست درباره منبع عشق و محبت همسرتان شده و از طرف دیگر همسرتان هم سرمنشا شادی و هیجان در زندگی شما گردد.


این بزرگترین خوشی ها و لذت ها نیست بلکه به وجود آوردن لذت و شادی از دل چیزهای کوچک و معمولی است که ارزشمند است.


#سلام-یاران-باصفا-ممنون-از-لطف-و-دوستی-ارزشمندتون#
#گروه-مشاورۀ-خانواده-هواداری-و-یاری #میطلبد-یالاّ-زود-باشین#
#علی-امیرعسجدی-مشاور-تربیتی-خانواده#

http://facesky.ir/rahnamaei


http://facesky.ir/moshavereh
nazar_1.gif


 

کلمات کلیدی:
مهدی شمالی
★◠✿◎❖☃▦ لایکـــــــــ❤ـــــــــــــ طلایی ▦☃❖◎✿◠★
 • ۲ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
یهداسادات
سلام شما تو نایس فان هم هستین؟
 • ۲ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
علی امیرعسجدی
سلام و سپاس از حمایتهای شما ممنون 01 (99) بله سیده یهدی سادات خانم هستیم در خدمتتون
 • ۲ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
آرش 1345 آنلاین هست.
 • ۳ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
یهداسادات
دیدم اشنایین پرسیدم...
 • ۳ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
کد امنیتی بالا را وارد کنید

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی چهره آسمانی

شبکه اجتماعی فیس اسکای

شبکه مجازی چهره آسمانی

چت موبایل

چهره آسمانی

شبکه اجتماعی

فیس بوک فارسی

فیسبوک فارسی

فیس بوک فارسی