#نقش-زن-درخانه-وخانواده-و-همسرداری# » شبکه اجتماعی چهره آسمانی | فیس بوک ایرانی

عضویت
شبکه اجتماعی چهره آسمانی به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

#نقش-زن-درخانه-وخانواده-و-همسر داری#

نام: اللهa.jpg نمایش: 0 اندازه: 19.7 کیلو بایت
#سلام-دوستان-گُلَم-سپاس-از-دوستیِ-شما#
#نقش-بسیار-مهمّ-محبّت-مودّتی-خانمها-در-خانواده#
#شكي نيست؛ محبت و دوستي،گوهر گرانبهايي است؛كه خداوند درنهاد زن و مرد قرار داده ،تاهمسران بامحبّت ومودّت به آرامش برسندو رابطه دوستانه و صميمانه آنان بيش از پيش برقرارشود. مرد درعرصۀ اجتماع با افرادگوناگون و سلايق مختلف مواجه است و بسا اوقات مورداهانت قرار مي‏گيرد.زن مي‏تواندباخوشرويي و اظهار محبت به شوهر،از غم و اندوهش بكاهد و با چهره‏اي دل‏انگيز او را مسرور نمايد.
حضرت رضاعليه السلام مي‏فرمايد: «بدان كه زنان گوناگونند؛ بعضي زن‏ها دستاوردي گرانبها و تاوان(رنج‏هاي آدمي) هستند و اين زن كسي است به شوهرش محبت مي‏كند و عاشق اوست».«اِعْلَمْ اَنَّ النِّساءَ شَتي‏ فَمِنْهُنَّ الْغَنيمَةُ وَ الْغَرامَةُ وَ هِيَ الْمُتَحَبِّبَةُ لِزَوْجِها وَالْعاشِقَةُ لَهُ»؛ (مستدرك‏الوسائل، ج 14، ص‏161).
امام علی عليه السلام دربارۀ رفتار حضرت زهراعليها السلام چنين مي‏گويد:«هرگاه به رخسارش نظاره مي‏كردم تمام غصّه ‏هايم برطرف مي‏شدو دردهايم را فراموش مي‏كردم».بحارالانوار،ج 43،ص 123.
البتّه كه همه چيز در زيبايي زن خلاصه نمي‏شود.اوهرقدر هم زيبا باشد،اگر رفتارباشوهرش،نامناسب وخشن باشد،نمي‏تواند دل او را به دست آورد،درحالي كه يك نگاه لبريز از عشق و يك رفتار محبت‏ آميز از سوي زن مي‏تواند قلب مرد را تسخير نمايد؛اگر چه از نظر زيبايي،در رتبه ‏هاي كمتر باشد.مردهنگامي كه باكوله‏ باري ازسختي‏ها به منزل مي‏آيد،دادن يك ليوان آب يا شربت به او از سوي همسرش، مي‏تواند بسيار آرامش‏بخش و لذت‏بخش باشد.امام صادق‏ عليه السلام مي‏فرمايد:«هيچ زني نيست كه آب به همسرش بنوشاند،درحالي كه اين كار ازعبادت يك سال كه روزهايش روزه باشد و شب‏هايش به عبادت بايستدبهتر است».(وسائل‏الشيعه، ج‏14، ص 123).
2. احترام به شوهر
مردي خدمت رسول خداصلي الله عليه وآله آمد و عرض كرد: همسري دارم كه هرگاه وارد خانه مي‏شوم به استقبالم مي‏آيد، و چون از خانه بيرون مي‏روم بدرقه‏ ام مي‏كند و زماني كه مرا اندوهگين مي‏بيند مي‏گويد: اگر براي رزق و روزي (و مخارج زندگي) غصه مي‏خوري، بدان كه خداوند آن را به عهده گرفته است و اگر براي آخرت خود غصه مي‏خوري، خدا اندوهت را زياد كند (و بيشتر به فكر آخرت باشي‏Wink. رسول خداصلي الله عليه وآله فرمودند: «براي خدا كارگزاراني(در روي زمين‏Winkاست و اين زن يكي از كارگزاران خداست كه پاداش او برابر با نيمي از پاداش شهيد است.»(وسائل‏الشيعه، ج 14، ص 17).احترام واقعي زن به شوهر به او نيرو و توانايي مي‏دهد و براي تلاش و كوشش آماده ‏اش مي‏گرداند. سلام ابتدايي به او، جلوي پايش ايستادن، با ادب حرف زدن، گوش دادن به سخنان او و قطع نكردن كلامش و... از جمله اين امور است.
زن سعي كند هنگام ورود مرد، خودش در را باز كند و با لب خندان و چهره باز و گشوده به استقبالش برود و هنگام رفتن از منزل او را بدرقه نمايد. همين عمل كوچك تأثير شايسته اي در روح و جان شوهر به جاي خواهد گذاشت.امام صادق‏ عليه السلام مي‏فرمايد:«خوشابه سعادت زني كه شوهرش را بزرگ شمارد و به او آزار نرساند و هميشه مطيع همسرش باشد.»(بحارالانوار، ج 103،ص‏252).روحيه مردان به گونه ‏اي است كه در برابر محبت، نرم و دلبسته مي‏شود و هرچه در توان دارد و به دست مي‏آورد را به پاي محبوب خود مي‏ريزد و كانون گرم خانواده با محبت هر چه بيشتر شكل مي‏گيرد.اين‏جاست-كه-به-اسرارسفارش-مؤکَّد-دربارۀ-احترام زنان-به-مردان-در-روايات-اسلام-مي‏توان-پي-بُرد.#
3. رضايت شوهر
#اطاعت-زن-از-شوهرش،#درتمکین-و-مهر-ورزی-واجب-الهی#عبادت- و-اجر-شهید-دارد.دومورد بسیار مهم عبارتنداز؛
1. بیرون نرفتن از منزل.
2. آمادگيِ مطلوبِ جنسي.
ولي از نگاه اخلاقي و تربيتي، كسب رضايت شوهر در ساير امور، به شرط آنكه مخالف منطق عقل و موازين اسلامي نباشد، نقش مهم و سازنده‏اي در زندگي موفق و پايدار دارد. زن براي به دست آوردن رضايت و خشنودي خدا لازم نيست نمازهاي بسيار و يا طولاني بخواند و يا روزه‏ هاي مستحبي بگيرد؛ بلكه پاداش‏هاي فراوان را مي‏تواند با فراهم سازي رضايت شوهر به دست آورد.از اين رو در اسلام از اينكه زني نمازش را طولاني كند و بدون اجازه روزه‏ هاي مستحبي بگيرد، نهي شده است.چنانچه بين زن و مرد اختلاف سليقه پيش آمد، گذشت زن و جلب نظر شوهر رابطه عاطفي و صميمانه را زياد مي‏گرداند و در ادامه مرد جبران خواهد كرد.
رسول اكرم‏صلي الله عليه وآله مي‏فرمايد: «اگر (مي‏خواستم) دستور دهم كسي در برابر ديگري سجده كند،هر آينه دستور مي‏دادم زن شوهرش را سجده كند»؛(كافي، ج 5، ح 508)..
و نيز از حضرت آمده: «خوشا به حال زني كه شوهرش از او راضي باشد.»؛ (وسائل‏الشيعة، ج‏14، ص‏155).
4. نظافت و آرايش‏
نظافت، نظم، آراستن خانه و آرايش و آماده كردن خودبراي شوهر يكي از مسؤوليت‏هاي اخلاقي زن دربرابراوست.رعايت اين امرنيز،باعث ايجادروابط عاشقانه و صميمانه و جلب خاطر و رضايت شوهر مي‏گردد.چه بسا زن با اين كار نقش مهّمي در حفظ عفت شوهر خود و سلامت جامعه ايفا مي‏كند.ازطرفي با آماده كردن خود براي همسرش،با پوشيدن لباسهاي مناسب و نظافت و آرايش اندام،توجه او را جلب نموده؛ وخواسته‏ هاي او را از طريق مشروع تأمين مي‏كندو باعث جلب محبّت و علاقۀاوبه زندگی خانوادگی میگردد که همین امر عبادت بسیار بزرگی است،که رحمت و رضایت خداوند سبحان رابدنبال دارد.#زندگیتان-به-شیرینی-عسل-و-آبشارِرحمت-و-محبّت-الهی- بر-خانواده-هایتان-جاری-باد# 


#علی-امیرعسجدی-مشاور-تربیتی-خانواده#
nazar_1.gif


 

آرش 1345
 • ۵ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
پناه
عآلی
 • ۵ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
مریم(مدیرکل)
L̲̅]♣ [̲̅I̲̅]♠ [̲̅K̲̅]♥ [̲̅E̲̅]♦
┊ ┊ ┊ ♥
┊ ┊ ♥
┊ ♥
 • ۵ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
آوایِ مِهر
❤ Like ❤
 • ۶ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
آرش 1345
 • ۷ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
مهدی شمالی
★◠✿◎❖☃▦ لایکـــــــــ❤ـــــــــــــ طلایی ▦☃❖◎✿◠★
 • ۸ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
کد امنیتی بالا را وارد کنید

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی چهره آسمانی

شبکه اجتماعی فیس اسکای

شبکه مجازی چهره آسمانی

چت موبایل

چهره آسمانی

شبکه اجتماعی

فیس بوک فارسی

فیسبوک فارسی

فیس بوک فارسی