اصول صحیح مسواک زدن » شبکه اجتماعی چهره آسمانی | فیس بوک ایرانی

عضویت
شبکه اجتماعی چهره آسمانی به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

اصول صحیح مسواک زدن

http://up.hamechicity.ir/up/hamechicity/ax/besm/www.hamechicity.ir%20(17).gif
2011112116010299_can67.gif1in5jh78tadjkqvjo40v.gif2011112116010299_can67.gif


بیا الگوی زیبــای نیکی وصبــوری و صداقت برای دیگران باشیم؛
سعی کنیم کسی که ما را می ببیند، آرزو کند مثل ما باشد.
از ایمان، اخلاص،،،از عقیده،یقین،،،از عبادات،صبوری،،،
از اخلاق،شجاعت،،،
از تعهد،راستگوئی واستقامت
آری دورۀ خـوب حـرفِ زدن، دیگـر تمام شــده؛
تامردم با اعمال نیکمان خوبیهارا بشناسند .


اصول صحیح مسواک زدن

اصول مسواک زدن را رعایت کنیم-jpg
در هنگام مسواک زدن این اشتباهات را انجام ندهید

گرچه مسواک زدن یک کار رایج و معمولی است؛ اما بیشتر افراد این کار را درست انجام نمیدهند. اشتباهات رایج زیادی وجود دارد که همه افراد مرتکب میشوند.

مسواک زدن از طریق پاک کردن ذرات و بقایای غذا و پلاک از روی دندانها و باکتریها از دهان به شما کمک میکند سلامت دهان خود را حفظ کنید.

همچنین بهداشت دهان بر روی سلامت کل بدن نیز تأثیر میگذارد. حفظ بهداشت دهان به پیشگیری از بیماریهای تنفسی کمک کرده، احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی و سکته را کاهش میدهد، عملکرد ذهنی را بهبود میبخشد و از بروز اختلالات معده پیشگیری میکند.

اگرچه مسواک زدن یک کار رایج و معمولی است؛ اما بیشتر افراد این کار را درست انجام نمیدهند. اشتباهات رایج زیادی وجود دارد که همه افراد مرتکب میشوند. برای حفظ بهداشت دهان، بایستی از این اشتباهات اطلاع داشته باشید و از آنها اجتناب کنید.

در ادامه به ۱۰اشتباه رایج در مسواک زدن اشاره شده است.

استفاده از مسواک نادرست

مسواکها در اندازههای مختلف وجود دارند و افراد معمولاً نمیدانند کدام اندازه را بخرند و بدون فکر در مورد آن، مسواک میخرند. برای این که دندانهایتان را کامل تمیز کنید، بایستی از اندازه درست مسواک استفاده کنید.

اگر مسواک بیشازاندازه بزرگ باشد، ممکن است برای باز نگهداشتن دهان، به آن فشار وارد کند. اگر بیشازاندازه کوچک باشد، دندانها کامل تمیز نمیشوند. زمانی که مسواک حس خوبی در دست و در دهان دارد و به تمام دندانها دسترسی دارد، به معنای آن است که اندازه مسواک مناسب است.

شما میتوانید مسواک عادی یا برقی بخرید. افرادی که دچار آرتروز دست، بازو یا شانه هستند، بهتر است از مسواکهای برقی بهره ببرند.

انتخاب بُرِس نادرست

جالب است بدانید از موهای مختلفی برای ساخت قسمت برسی مسواکها استفاده میشود. ممکن است موها صاف، گرد، زاویهدار یا زیگزاگ باشند. دندانپزشکان معتقدند برسهایی که موهای زاویهدار دارند معمولاً بهتر هستند؛ زیرا تمام دندانها را کامل تمیز میکنند.

همچنین بایستی در انتخاب کیفیت برس مسواک دقت کنید. از مسواکهایی که برس سفت و خشک دارند، استفاده نکنید؛ زیرا باعث میشوند مینای دندان از بین برود، لثه را تحریک میکنند و منجر به عقبنشینی لثه میشوند. همواره از مسواکهایی بهره ببرید که نرمی برسهای آنها متوسط تا زیاد باشد.

به کارگیری روش نادرست برای مسواک زدن

همه افراد هر روز دندانهای خود را مسواک میزنند؛ اما توجهی به روش مسواک زدن ندارند. طبق گفته اتحادیه دندانپزشکان آمریکا، روش صحیح مسواک زدن عبارت است از:

مسواک را نسبت به خط لثه خود با زاویه ۴۵درجه بگیرید.

از حرکات کوتاه و ملایم استفاده کنید، مسواک را روی دندانها به سمت عقب و جلو حرکت دهید.

سپس بخش خارجی، داخلی و سطح جویدن تمام دندانها را به صورت دایرهای یا عمودی مسواک بزنید.

بعد زبان خود را مسواک بزنید تا باکتریها از بین بروند و دهانتان بوی بد ندهد.

در آخر دهان خود را کامل با آب بشویید.

عدم اختصاص زمان کافی برای مسواک زدن

طبق گفته اتحادیه دندانپزشکان آمریکا، روزانه بایستی حداقل ۲بار و ترجیحاً ۳بار مسواک بزنید. بایستی صبحها، قبل از خواب و در صورت نیاز پس از صرف وعده غذایی دندانها را مسواک بزنید. این کار به پاک کردن پلاک کمک کرده و ph داخل دهان را متعادل میکند.

همچنین بایستی هر بار به مدت ۲دقیقه دندانها را مسواک بزنید. برای این که مطمئن شوید دندانها را به مدت کافی مسواک میزنید، دندانها را به ۴بخش تقسیم کنید؛ بالا سمت چپ، بالا سمت راست، پایین سمت چپ، پایین سمت راست. برای هر بخش ۳۰ثانیه زمان بگذارید.


مسواک زدن بیش ازاندازه

برخی افراد در این زمینه افراط میکنند و بیشازحد دندانها را مسواک میزنند. اگر بیش از ۳بار در روز دندانها را مسواک میزنید، به دندانها آسیب میرسانید. این کار منجر به عقبنشینی خط لثه میشود و روند فرسایش مینای دندانها را تسریع میکند.

مسواک زدن را همیشه از یک جا شروع میکنید

بیشتر افراد مسواک زدن را همیشه از یک جا شروع میکنند. این یک اشتباه رایج است. زمانی که از یک جای خاص شروع میکنید، احتمال این که برای مسواک زدن بخش آخر دندانها تنبلی کنید، زیاد است. این به معنای عدم تمیز شدن دهان است.

دندانپزشکان توصیه میکنند هر بار از یک جای متفاوت مسواک بزنید.

بخش داخلی دندانها را فراموش میکنید

ممکن است به هنگام مسواک زدن، بخش داخلی دندانها را فراموش کنید. این موضوع منجر به تشکیل پلاک روی سطح داخلی دندانها میشود و به دندانها آسیب میرساند.

مسواک را کامل نمیشویید

از آنجا که همیشه عجله دارید، آب کشیدن مسواک به درستی انجام نمیشود. به همین دلیل، باکتری و بقایای مواد غذایی روی موهای مسواک میمانند و باعث بروز عفونت و بیماریهای لثه میشوند. بهتر است برای تمیز کردن مسواک، آن را ۱دقیقه زیر آب بگیرید و بعد اجازه دهید خشک شود.

مسواکها را در جای مرطوب نگه میدارید

بهتر است زمانی که هنوز مسواک خیس است، آن را داخل کابینت نگذارید. یک مسواک مرطوب بستری مناسب برای رشد باکتریها است و در صورت استفاده از این مسواک در دفعات بعدی، ناخودآگاه باکتریها را وارد دهان خواهید کرد. این کار منجر به بروز بوی بد دهان و بیماریهای دیگر لثه میشود.

آب اضافی مسواک را بگیرید و آن را در جایی نگهدارید که هوا در آن جریان دارد.

عدم تعویض مسواکهای قدیمی

بیشتر افراد تا هر زمان که بتوانند از یک مسواک بهره میبرند. این موضوع اشتباه بزرگی است که باید از آن اجتناب کنید. یک مسواک حداکثر ۳الی ۴ماه کار میکند


www.roozgozar.com-2106.gifspin.gifملتمس دعا؛ مشاورتربيتیِ خانواده علی امیرعسجدیspin.gif


Click here to enlarge27.gifClick here to enlarge


611.gif


 

مریم(مدیرکل)
L̲̅]♣ [̲̅I̲̅]♠ [̲̅K̲̅]♥ [̲̅E̲̅]♦
┊ ┊ ┊ ♥
┊ ┊ ♥
┊ ♥
 • ۱۰ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
♚ᖇᕮᘔᗩ♚(ناظ
 • ۱۰ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
کد امنیتی بالا را وارد کنید

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی چهره آسمانی

شبکه اجتماعی فیس اسکای

شبکه مجازی چهره آسمانی

چت موبایل

چهره آسمانی

شبکه اجتماعی

فیس بوک فارسی

فیسبوک فارسی

فیس بوک فارسی