#[سـ کسِکه ]-خود-یا-اطرافیان-را-یا-این ۲۲ روش بند بیاورید : » شبکه اجتماعی چهره آسمانی | فیس بوک ایرانی

عضویت
شبکه اجتماعی چهره آسمانی به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

#[سـ کسِکه ]-خود-یا-اطرافیان-را-یا-این ۲۲ روش بند بیاورید :

سـ ـکسکه را با این روشها درمان کنید

  
[کلمه غیر مجاز]که را با این روشها درمان کنید؛-jpg
#[
سـ کسِکه ]-خود-یا-اطرافیان-را-یا-این ۲۲ روش بند بیاورید : آیا شما از آن دسته افرادی هستید که راهی برای غلبه بر [سـ کسِکه ، سراغ ندارید؟ شاید هم تمام راه هایی که بلد بوده اید را امتحان کرده اید، ولی هیچکدام افاقه نکرده است؟ در این مقاله راهکارهایی ارائه شده که به شما یاد می دهد تا در عرض چند دقیقه از دست [سـ کسِکه ]، خلاص شوید.

[
سـ کسِکه ]که یک عکس العمل غیرارادی است که با تحریک شدید اعصاب کنترل کننده دیافراگم ایجاد می شود. به گفته پزشکان، اعصاب دیافراگم در این حالت ناگهان فشرده و منقبض می شوند.
اگر دیافراگم به راحتی و آزادانه حرکت نکند، ماهیچه های بین دنده ای به شدت منقبض می شوند. در این حالت دهانه حنجره ناگهان بسته و راه ورود هوا بسته می شود و در نتیجه صدای کوتاهی ایجاد می شود که همان صدای [
سـ کسِکه ] است. زیاد و سریع غذا خوردن، استرس و نوشیدنی های گازدار شیرین و الکلی، از جمله عوامل تولیدکننده [سـ کسِکه محسوب می شوند.
در مطلب زیر، تعدادی از راهکارهای غلبه بر [
سـ کسِکه ] را می گوییم.
خوردن غذاهای ترش و شیرین
مثلاً به هنگام [
سـ کسِکه ]که می توانید یک قاشق کره بادام زمینی و یا دو قاشق عسل میل کنید.
مصرف مواد ترش مزه نیز بسیار مفید است: سرتان را به عقب خم کنید و در حالیکه دهانتان را باز کرده اید، سه تا چهار قطره آب لیمو ترش در انتهای زبانتان بچکانید. حتی می توانید از مخلوط این دو طعم نیز استفاده کنید، به این ترتیب که مثلاً یک تکه قند را با سرکه سیب مصرف نمایید.
کشیدن نرمه گوش ها
گوش ها، نواحی از بدن هستند که امکان آرام ساختن [
سـ کسِکه ]که را فراهم می آورند.
شما دو راه دارید: یا نرمه گوش هایتان را با انگشت شست و سبابه، به مدت چهار ثانیه بکشید و یا اینکه جلوی گوش هایتان را برای چند ثانیه ای بگیرید. یکی از راهکارهایی که به محض وقوع [
سـ کسِکه ]که برای بندآمدن آن به ذهن می رسد، همان قطع موقتی تنفس است
به گفته پزشکان، بعضی از قسمت های صورت دارای پایانه های عصبی هستند که مستقیماً به اعصاب جمجمه مرتبطند و تا حدود دیافراگم نیز ادامه دارند. چشم ها جزء همین قسمت ها طبقه بندی می شوند. به همین دلیل هنگام [
سـ کسِکه ] اگر به حفره چشم ها، فشار ضعیفی وارد کنید، بسیار مفید خواهد بود. این فشار مثل یک سیگنال عمل می کند و باعث تحریک این اعصاب می شود.
جمع کردن زانوها
اگر [
سـ کسِکه ] زمانی به سراغتان آمد که در منزل هستید، می توانید دراز بکشید و زانوها را برای چند ثانیه به داخل شکم و روی قفسه سینه جمع کنید. به گفته پزشکان، با این حرکت، دیافراگم فشرده و در نتیجه یک حرکت پمپی شکل ایجاد می شود: درست مثل عملکرد واقعی دیافراگم در بدن. این حرکات بسیار ساده هستند و بر اعصاب کنترل کننده دیافراگم تأثیر می گذارند.
پرت کردن حواس
در این راهکار، دیگر فشار بر ناحیه ای از بدن و یا آرام ساختن دیافراگم مدنظر نیست، بلکه این مغز است که درگیر خواهد بود.
وقتی توجه شما به سمت موضوع دیگری منحرف می شود، در حقیقت امکان عدم تمرکز فراهم می شود. در این هنگان به جای تمرکز بر جسم فیزیکی خود، بر ذهن و فکر خود تمرکز می کنید. مثلاً از خودتان سؤال کنید که روز گذشته چه غذاهایی خورده اید، سپس ناگهان دستتان را نیشگون بگیرید…با این حرکت اعصاب دیافراگم تحریک شدگی خود را فراموش می کنند. در هر صورت، دقیقاً به همین دلیل است که یکی از راه های معروف توقف [
سـ کسِکه ]، ترساندن ناگهانی فرد می باشد.
فوت کردن، درست مثل خاموش کردن یک شمع
یکی از راهکارهایی که به محض وقوع [
سـ کسِکه ]که به ذهن می رسد، همان قطع موقتی تنفس است.
در این روش، باید نفس عمیق بکشید، نفس را در شکم حبس کنید و سپس عمل بازدم را تا حد امکان به تأخیر بیاندازید. تصور کنید به سمت یک شمع فوت می کنید، بی آنکه مجبور به خاموش کردن آن باشید. شما با این راهکار، در واقع حجم بالایی از دی اکسید کربن را وارد شش های خود می کنید و این عملی است که به شکل قابل ملاحظه ای [
سـ کسِکه را آرام می سازد. به گفته پزشکان، با این روش، شما این امکان را به دیافراگم می دهید تا راحت تر عمل کند.
قلپ قلپ آب خوردن
فرآیند آب خوردن می تواند هم بصورت ناگهانی انجام شود و هم بصورت جرعه جرعه یا همان قلپ قلپ. در حقیقت شکل آب خوردن مهم نیست، بلکه این عمل آب خوردن است که اهمیت زیادی دارد. با آب خوردن، دهانه حنجره تحریک می شود و امکان فشردگی بیش از حد آن از بین می رود. در حقیقت آب سرد، یک شوک حرارتی تولید می کند و سیستم عصبی مسدود شده را به نوعی باز می کند.
به گفته پزشکان، شما می توانید یک قطعه یخ را بمکید. حتی می توانید به جلو خم شوید و آب بخورید، به این شکل دیافراگم را فشرده ترمیکنید.البته لازم به توضیح است که این روش برای همه افراد جواب نمی دهد.
روی آوردن به بعضی ازاسانس ها
از آنجاکه سـ کسِکه که عکس العمل اعصاب نباتی محسوب میشود،یعنی همان اعصابی که عملکردهای اتوماتیک بدن رامدیریت می کنند،بایدحتما برطرف شود.
اسانس گیاه اسطوخودوسِ اصل، به خاطر اثر آرام بخش و تسکین دهنده ای که دارد، بسیار توصیه می شود: یک قطره از اسانس را در یک کیسه کاغذی بچکانید، بینی خود را در آن نگه دارید و نفس عمیق بکشید.
دانه های کوچک درخت بیگارد (درخت پرتقال تلخ) نیز بسیار مؤثر است. این دانه ها خواص ضدانقباضی و ضد تشنجی دارند، بطوریکه سیستم عصبی را آرام می کنند.اسانس این ماده از تقطیر پرتقال تلخ بدست می آید. پزشکان استشمام گیاه ترخون و ریحان را نیز توصیه می کنند.
تقریباً همه ممکن است دچار[کلمه غیر مجاز]که شوند،حتی جنینی که در رحم مادر است.این امرکه کاملا طبیعی به نظرمی رسد در برخی مواقع بسیار آزار دهنده است. مخصوصا زمانی که می خواهیم در جمعی حاضر شویم و یا برای عده ای سخنرانی داشته باشیم. پیشنهادات زیادی برای درمان [سـ ـکسکه وجود داردکه لازم است هنگام ابتلا به آن بکار بسته شود.
#لطفاً-بقیۀ-مطلب-را-در-شمارۀ-بعدی-مطالعه-کنید##الهی-که-سراسر-زندگیتون؛با-لطف-خدا#
Flying%20hearts.gif#سالم-وصالح-و-شادمان-باشید#Flying%20hearts.gif

spin.gifملتمس دعا؛ مشاورتربيتیِ خانواده علی امیرعسجدیspin.gif
http://facesky.ir/moshavereh


611.gif


 


Click here to enlarge27.gifClick here to enlarge


 

کلمات کلیدی:
♚ᖇᕮᘔᗩ♚(ناظ
  • ۱۹ دی, ۱۳۹۴
  • ·
  • لایک  
آرش 1345 آنلاین هست.
  • ۲۰ دی, ۱۳۹۴
  • ·
  • لایک  
کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
کد امنیتی بالا را وارد کنید

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی چهره آسمانی

شبکه اجتماعی فیس اسکای

شبکه مجازی چهره آسمانی

چت موبایل

چهره آسمانی

شبکه اجتماعی

فیس بوک فارسی

فیسبوک فارسی

فیس بوک فارسی