#سبک-زندگی-اسلامی-ایرانی-صداقت-و-وفاداری-رمز-بقای-عشق«1» » شبکه اجتماعی چهره آسمانی | فیس بوک ایرانی

عضویت
شبکه اجتماعی چهره آسمانی به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

#سبک-زندگی-اسلامی-ایرانی-صداقت -و-وفاداری-رمز-بقای-عشق«1»

 1in5jh78tadjkqvjo40v.gif
سبک زندگی اسلامی ایرانی  صداقت و وفا داری رمز بقای عشق«1»


باسلام در زمینۀبهبودروابط انسانی بویژه در خانواده لازم است،مسئولییَّت پذیر بوده و باورهای خود را نسبت به شیوۀ تعاملات زندگی تغییردهیم.همان‌طور که می‌دانید یکی از دلایل اینکه وفاداری سخت می‌شود کم شدن علاقه و عشق بین همسران است. حال برای اینکه وفاداری در زندگی مشترک را بیشتر کنیم به توصیه‌های زیر توجه کنید:


وفاداری


خاطرات گذشته را فراموش کنید
امروزه به دلیل اهمیت بیشتر به جوان‌ها و دادن حق انتخاب برای انتخاب همسر به دختران و پسران ممکن است که هر کدام از زن و شوهرها قبل از ازدواج، گزینه‌های دیگری برای این امر داشته‌ باشند که به هر دلیلی به ازدواج ختم نشده است. خاطرات گذشته جزء جدانشدنی در حافظه هر انسانی است اما گاهی این خاطرات ممکن است انسان را آزار دهد یا ذهنش را از مسیر اصلی زندگی منحرف کند. رابطه این خاطرات با وفاداری به این شرح است که وقتی شما به هر دلیلی از زندگی مشترک‌تان دلتنگ یا عصبی می‌شوید، ناخودآگاه به مرور گذشته می‌پردازید و ممکن است زندگی فعلی‌تان را با زندگی در کنار افرادی که در گذشته شما بوده‌اند، مقایسه کنید و همین مقایسه رفته‌رفته امکان دارد برای شما مشکل‌ساز شود.


مشکلات زندگی همواره هستندوزمانی که مشکل شکن میشویم؛لذّت زندگی را مییابیم؛


یادتان باشد زندگی مشترک در کنار بهترین زن یا بهترین مرد هم مشکلاتی به همراه دارد که غیرقابل پیش‌بینی‌ است، پس مشکلات جزء لاینفک زندگی‌ بوده و شما نمی‌توانید خود را گول بزنید که اگر در کنار دیگری بودید، مشکلی برای شما وجود نداشت. در ضمن وفاداری صرفا یک پدیده بیرونی نیست بلکه همسران باید در ذهن و فکر نیز به هم وفادار باشند. برای اینکه بتوانید در ذهن و فکر خود نیز به همسرتان وفادار باشید در همان ابتدای زندگی ( وقتی وارد مرحله جدیدی از زندگی که زندگی زناشویی است، شدید ) دیگر به پشت سر خود نگاه نکنید. شما انتخاب خود را کرده‌اید و تصمیم به ازدواج گرفته‌اید، پس دلیلی ندارد دوباره به گذشته بازگردید. با خود قرار بگذارید که هیچ‌گاه به هیچ‌کس جز همسرتان فکر نکنید چرا که با این کار خود را بیشتر آزار می‌دهید. سعی کنید هر روز زندگی مشترک برای‌تان سرشار از خاطرات زیبا و به‌یادماندنی شود، طوری که خاطرات گذشته در میان این همه روزهای زیبای زندگی شما گم شده و خود به خود فراموش شود.


صداقت و وفاداری همیشگی موجب الفت و غنای عاطفی زندگی میشود؛
وقتی همه‌ چیز خوب و طبیعی است و شما نیز خوب باشید، کار سختی انجام نداده‌اید. هنر زندگی کردن و پایبند بودن به زندگی، زمانی است که مشکل یا سختی پیش می‌آید. معمولا زمان‌هایی که صداقت و وفاداری زوجین نسبت به هم به خطر می‌افتد، مواقعی است که مشکلی عاطفی پیش می‌آید. البته این نباید توجیهی باشد برای اینکه وفاداری همسران به هم زیر سؤال برود. یادتان باشد وفاداری یکی از خصوصیات لازم و ضروری همسران است که تخطی از آن جای هیچ توجیهی را نمی‌گذارد.


وفاداری هنگام عصبانیت :
هیچ دو انسانی وجود ندارند که در کنار هم بدون اصطکاک و اختلاف نظر زندگی کنند، پس لحظاتی اتفاق می‌افتد که شما از دست همسرتان عصبانی هستید اما این دلیل نمی‌شود که بخواهید وفاداری‌تان را نسبت به او نادیده بگیرید. در این مواقع سعی کنید به وسیله کاری که شما را آرام می‌کند، عصبانیت‌تان را کنترل کنید و هیچ‌گاه هنگام عصبانیت تصمیم نگیرید.


نمود صداقت و وفاداری در غیر حضور همسر:
وفاداری به همسر یکی از خصوصیاتی است که از زمانی که ازدواج می‌کنید یک لحظه نیز نباید از شما جدا شود و این وفاداری به هیچ‌وجه نباید مشروط به حضور همسرتان یا هر چیز دیگری باشد و اگر همسرتان نبود و وفادار ماندید، کار بزرگی انجام نداده‌اید و فقط به وظیفه خود عمل کرده‌اید.


 


niniweblog.com
الهی-که-سراسر-زندگیتون؛با-لطف-خدا#
Flying%20hearts.gif#سالم-وصالح-و-شادمان-باشید#Flying%20hearts.gif
spin.gifملتمس دعا؛ مشاورتربيتیِ خانواده علی امیرعسجدیspin.gif
http://facesky.ir/moshavereh


Click here to enlarge27.gifClick here to enlarge


611.gif


 

کلمات کلیدی:
آرش 1345
 • ۲۴ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
علی
 • ۲۴ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
آرش 1345
 • ۲۵ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
مریم(مدیرکل)
لایک
 • ۲۵ دی, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
کد امنیتی بالا را وارد کنید

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی چهره آسمانی

شبکه اجتماعی فیس اسکای

شبکه مجازی چهره آسمانی

چت موبایل

چهره آسمانی

شبکه اجتماعی

فیس بوک فارسی

فیسبوک فارسی

فیس بوک فارسی