همین شرایط را بهتر ساز! » شبکه اجتماعی چهره آسمانی | فیس بوک ایرانی

عضویت
شبکه اجتماعی چهره آسمانی به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

همین شرایط را بهتر ساز!

از

یک سال از ابتدای پائیز هوا به شدت سرد شد و اهالی دهکده شیوانا زمستانی سخت و طولانی را تجربه کردند. هیزم هایی که خانواده ها برای خود انبار کرده بودند تمام شده بود و قرار شد که هر روز تعدادی از جوانان و مردان دهکده به جنگل بروند و برای همه اهالی هیزم تهیه کنند. مواد غذایی هم به اندازه کافی در انبار بزرگ مدرسه جمع آوری شد تا کسی به خاطر نداشتن غذا دچار مشکل نشود.
شیوانا تصمیم گرفت برای اداره انبار و توزیع غذا و هیزم یک انباردار تعیین کند. شاگردان دسته جمعی یکی از دوستان خود را که بسیار دقیق و حسابگر بود انتخاب کردند و او را به خاطر دقت و وسواسی که داشت مناسب ترین فرد براین کار معرفی نمودند.
آن شاگرد حسابگر نزد شیوانا آمد و طوماری بلند از نیازهای درخواستی خودش را برای اداره بهتر انبار عرضه کرد.شیوانا نگاهی به فهرست نیازهای درخواستی نمود و متوجه شد که آن شاگرد حسابگر برای اطمینان از تامین غذا و گرمای تمام اهالی دهکده، مواد غذایی و هیزم هایی بسیاربیشتر از موجودی انبار را طلب کرده است.
او را صدا زد و گفت:" اگر این همه غذا و آذوقه و سوخت داشتیم که دیگر انبار داری و جیره بندی معنا نداشت. هرکسی مثل سال های قبل به اندازه نیازش در خانه سوخت و توشه نگه می داشت. علت اینکه تصمیم گرفتیم سهم بندی کنیم این بود که در شرایط بحران قرار داریم و باید مناسب این شرایط امور را اداره کنیم. تو هم از این به بعد هر وقت خواستی جایی را اداره کنی در همان آغاز دنبال بهترین شرایط نباش. بلکه سعی کن همین شرایطی که هست را بهتر سازی. و آنقدر در این کار تلاش به خرج ده که نهایتا بهترین شرایط فراهم گردد و نفر بعدی که بخواهد کار را از تو تحویل بگیرد شرایطی بهتر از الان داشته باشد."


محمد بابا
هیچکس را در زندگیتان ملامت نکنید

آدمهای خوب برایتان شادی میآورند آدمهای بد تجربه

بد ترین ها درس عبرت میشوند بهترینها خاطره
01 (94) 01 (94) 01 (94) 01 (94) 01 (94)
  • ۲۵ فروردین, ۱۳۹۵
  • ·
  • لایک  
Arsineh
سپاس 01 (153) 01 (153) 01 (153)
  • ۲۵ فروردین, ۱۳۹۵
  • ·
  • لایک  
کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
کد امنیتی بالا را وارد کنید

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی چهره آسمانی

شبکه اجتماعی فیس اسکای

شبکه مجازی چهره آسمانی

چت موبایل

چهره آسمانی

شبکه اجتماعی

فیس بوک فارسی

فیسبوک فارسی

فیس بوک فارسی