ظرف کوچک‌تر، سهم کمتر! » شبکه اجتماعی چهره آسمانی | فیس بوک ایرانی

عضویت
شبکه اجتماعی چهره آسمانی به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

ظرف کوچک‌تر، سهم کمتر!

از

ظرف کوچک‌تر، سهم کمتر!
شیوانا همراه تعدادی از شاگردان برای خرید موادغذایی مورد نیاز مدرسه به بازار رفته بودند. در بازار میوه‌فروش‌ها متوجه شدند که یکی از فروشندگان نسبت به بقیه فروش بیشتری دارد و با وجود یکسان بودن تقریبی تعداد مشتریان و یکسان بودن کیفیت میوه‌ها، اما مشتری‌های یکی از فروشنده‌ها میزان میوه بیشتری از او خرید می‌کردند. یکی از شاگردان با تعجب دلیل این خرید زیادتر مردم از فروشنده خوش‌شانس را پرسید.
شیوانا با تبسم به کیسه‌هایی که کنار میوه‌ها گذاشته شده بود اشاره کرد و گفت: "اگر دقت کنید فروشنده‌ای که میوه‌های بیشتری می‌فروشد چون کیسه‌ها و سبدهای بزرگتری را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد در نتیجه خریداران ناخودآگاه حجم بیشتری میوه را داخل کیسه‌های بزرگ جا می‌دهند. اما فروشنده‌ای که کمتر جنس می‌فروشد چون ذاتا فردی خسیس است و حیفش می‌آید که کیسه‌ها و سبدهای بزرگ در اختیار مشتری قرار دهد، به کیسه‌های کوچک روی آورده است و طبیعی است که مشتری وقتی می‌بیند کیسه کوچک زود پر می‌شود از خرید بیشتر منصرف می‌گردد. در واقع فروشنده به قول شما بدشانس به خاطر سود اندکی که از کوچک کردن کیسه‌ها به دست می‌آورد سود بسیار بزرگتری را در فروش روزانه از دست می‌دهد و دیر یا زود ورشکست می‌شود."
سپس شیوانا به سوی شاگردان برگشت و گفت: "شما هم اگر می‌خواهید در زندگی توفیق بیشتری به دست آورید نخست کاسه امید خود را بزرگتر انتخاب کنید تا به وقت کامیابی، به خاطر کم بودن توقع و انتظارتان، سهمی کمتر از آن‌چه شایسته‌اش هستید، نصیبتان نشود."

محمد بابا
هیچکس را در زندگیتان ملامت نکنید

آدمهای خوب برایتان شادی میآورند آدمهای بد تجربه

بد ترین ها درس عبرت میشوند بهترینها خاطره
01 (94) 01 (94) 01 (94) 01 (94) 01 (94)
  • ۲۵ فروردین, ۱۳۹۵
  • ·
  • لایک  
کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
کد امنیتی بالا را وارد کنید

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی چهره آسمانی

شبکه اجتماعی فیس اسکای

شبکه مجازی چهره آسمانی

چت موبایل

چهره آسمانی

شبکه اجتماعی

فیس بوک فارسی

فیسبوک فارسی

فیس بوک فارسی