#نمونۀ-مشاورۀ-اخلاقی-همسران# » شبکه اجتماعی چهره آسمانی | فیس بوک ایرانی

عضویت
شبکه اجتماعی چهره آسمانی به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

#نمونۀ-مشاورۀ-اخلاقی-همسران#

323536_QBmalehB.png

02400000008000003y1ieoctz4urjmivxvw.png0080000002400000


babol-motrbark107.gifall444xw5.gif
thumb_HM-20138062212280692671405128490.1
سلام دوستان عزیزم؛.ضمن عرض تسلیت سالگرد تعزیۀ ارباب؛یک نمونۀ مشاورۀهمسران،تقدیم شما


سلام؛من وهمسرم بسیارهمدیگر را دوست داریم؛اما مدام باهم برسرمسائل دینی اختلاف داریم مثلا من نمازاول وقت برایم بسیارمهم است اما اوکوتاهی میکند! البته بعضی وقتها میخواند ولی نه همیشه یانمازصبحاش بشدت اذیت میشوم تا چنددقیقه آخروقت بیدارشود وبخواند ویا رفتن به مجالس اهل بیت ومراسم های دینی من بسیاربرایم مهم است که حضوریابم اما او نه . یعنی می آید اما نه مشتاقانه واین باعث ایجادبحث بینمان میشود ومن بسیار رنج میبرم وهمه اینها درحالی است که همسرم درخانواده مذهبی تربیت شده واهل رعایت هست ولی دراین چیزها که برایم بسیارمهم است کوتاهی میکند!ومیترسم که روی من هم اثربگذارد ومهمتر ازآن بخاطر این اختلافات،تمایلی به فرزنددارشدن ندارم چون میترسم باوجود پدرکم ایمانش نتوانم فرزندم راتربیت اخلاقی و اجتماعی و دینی کنم گاهی ازازدواجم پشیمان میشوم زیرا همیشه ازخداوند خواستم که فردی راهمسرمن قراردهد که ایمان بسیارقوی داشته باشد . به نظرشماچکارکنم تاایشان متمایل به این مسیر شوند؟ لطفا مرا راهنمایی کنید خیلی گرفتار افکار پریشانم...باتشکر فراوان
پاسخ:
با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما و سپاس از ارتباط تان با مشاوره...دخترعزیزم، احساس مسئوليت شما در قبال همسرتان بسيار قابل تقدير است. اميدواريم كه خداوند پاداش نيك به شما عطا نمايد.اما از شما بعيد به نظر مي رسد كه از طرفي همسرتان را انساني خوب وعاقلي مي دانيد و از طرفي سوال از زندگي در كنار او را از ما مي خواهيد! اگر همسرتان را شخصي نيك سيرت مي دانيد، اين اميد را بايد در خود تقويت كنيد كه مي توانيد در روحيۀ او تأثيرگذار باشيد. فكر جدا شدن و از كنار ايشان رفتن را از ذهن خودبیرون کنید. ايشان با توجه به اينكه مي گوييد انسانِ شایسته ای است، بعيد به نظر مي رسد كه از روي عدم اعتقاد ویا قهر با خداي متعال نماز نخواند و غسل نكند، بلكه احتمال قوي در سهل انگاري ايشان است.
زن و شوهر مي توانند نقش آفريني حياتي گسترده اي با يكديگر داشته باشند. البته كيفيت و ميزان اثرگذاري و اثر پذيري ها بسيار متفاوت است. آنچه در اينجا حايز اهميت است، داشتن درك روانشناختي ژرف و درستي از طرف مقابل است. به عبارت ديگر شما دقيقا بايد راه هاي نفوذ و تأثيرگذاري بر همسر خود را بشناسيد و متناسب با آن برنامه ريزي كنيد و بدون داشتن چنين دركي چه بسابسياري از زحمات شما بي نتيجه يا كم اثرخواهد بود. بنابراين اگر همسر شما خودگرا و منطق پذير است بايد بازباني بسيار منطقي و مستدل او را قانع سازيد و اگر فردي نصيحت و انذارپذير است بايد بيشتر بر جنبه هاي عقوبتي ترك نماز و مسايل ديني و روايات و حكايات وارده در اين مورد با او سخن بگوييد.اگر احساس مي كنيد با محبت بيشتر مي توانيد او را به سوي خدا بكشانيد بايد از همين طريق وارد شويد واگر راه هاي ديگري بر او موثر است تا جايي كه با احكام شرع انطباق دارد از آن راهها استفاده كنيد.
بايد بدانید، نهادينه كردن يك رفتار مناسب و پايدار كردن اخلاق نيك، نياز به تكرار دارد. از اين رو تكرار نماز براي پايداري ياد در زندگي و مصون ماندن از ناپاكي ها لازم است.نكته ديگري كه شايان توجه است اين است كه هرگز از بكار بردن شيوه هاي غیرمستقيم غافل نباشيد. نقش دعوت عملي در سازندگي فرد و جامعه، بسيار مهم و مؤثر است، تا آنجا كه حضرت صادق(ع)مي فرمايد:

saharali
خیلی عالی بود ممنون از لطفتون
  • ۴ آبان, ۱۳۹۴
  • ·
  • لایک  
کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
کد امنیتی بالا را وارد کنید

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی چهره آسمانی

شبکه اجتماعی فیس اسکای

شبکه مجازی چهره آسمانی

چت موبایل

چهره آسمانی

شبکه اجتماعی

فیس بوک فارسی

فیسبوک فارسی

فیس بوک فارسی