#دلزدگیِ-همسرانه-چیست؟# » شبکه اجتماعی چهره آسمانی | فیس بوک ایرانی

عضویت
شبکه اجتماعی چهره آسمانی به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

#دلزدگیِ-همسرانه-چیست؟# 


3y1ieoctz4urjmivxvw.png


[تصویر: klgjyg.gif] 


دلزدگی «همسرانه»زناشویی چیست و چه علایمی دارد؟
دلزدگی زناشویی به علت مجموعه ای از توقعات غیرواقع گرایانه و فراز و نشیب های زندگی بروز می کند.
دلزدگی از عشق، یک روند تدریجی است. در واقع، صمیمیت و گرمای عشق به تدریج رنگ می بازند و به همراه آن، احساس خستگی عمومی عارض می شود. در شدیدترین نوع آن، دلزدگی برابر است با فروپاشی رابطه! وتنفُّر!.علایم دلزدگی زناشویی
دلزدگی زناشویی دارای نشانه های زیر است:
1- نشانه های جسمی:
نوعی احساس دلزدگی و کسالت ، سردردهای مزمن، بی اشتهایی یا پرخوری،عدم توجُّه به همسر! پرتوقعی و غرور کاذب!…2- نشانه های عاطفی:
دلزده ها قبل از هر چیز احساس آزردگی می کنند. آنها حس می کنند در زندگی مشترک اذیت می شوند. تمایلی به حل مشکلات نشان نمی دهند و امیدی هم ندارند مشکلاتشان حل شود. حس می کنند کسی را ندارند که از آنها حمایت عاطفی کند.وسوسه های شیطانی و اغوا و فریب گناه آلود بعضیها و به رخ کشیدن دیگران! بهانه گیریهای بیمورد و پوج!3- نشانه های روانی:
دلزده ها خودشان را باور ندارند!چه برسد،به همسرشان،که یه روزی براشون میمردند!، حس می کنند شکست خورده اند! و زندگی خودشان را دوست ندارند. متأسّفانه آنها دیگر نه همسرشان را قبول دارند و نه می توانند او را دوست داشته باشند.چرا دلزدگی زناشویی پیش میآید ؟
1- توقعات غیرمنطقی و غیرواقع بینانه
گاهی توقعات ما آنقدر بالا و غیر واقع بینانه است که ازدواج با هر فرد دیگری هم نمی تواند آن توقع ها را برآورده کند. مثلا زنی که توقع دارد شوهرش که از صفر زندگی را با او شروع کرده باید یکساله؛همۀ امکانات عالی را تهیّه و تقیم کند! هم خانه و هم ماشین بخرد، معلوم است که با دیدن واقعیت ناتوانی او و محصوصاً با تحریکات بعضی نادانهای فامیل ودخالتهای نابجا  چشم همچشمیها و بعضی لغزشها دلزده ترمی شود.
2- گذشتن از فاز هیجانی اول ازدواج
وقتی زن و شوهر از فاز هیجانی و عاطفی اول پس از ازدواج بیرون می آیند، هر حادثه کوچکی را بهانه می کنند تا به همسرشان یک برچسب منفی بزنند. در این مواقع سکوت مردها نشانه بی احساسی شان تلقی می شود و یک بار محبت نکردن زن ها، نشانه ی نامهربانی شان!3- سکوتهای طولانی!نگفتن احساسات به یکدیگر«چرا؟ مگه او شعور نداره؟! نمیفهمه من چی میخوام؟»
اگر همسران، نیازهای خود را مطرح نکنند یا در رابطه با همدیگر پی به نیازهای یکدیگر نبرند و به راه حل مثبتی برای برآورده کردن نیازهایشان نرسند، خطر دلزدگی دوچندان می شود.باآرزوی سلامتی شادکامی و همدلی و صفای همسران ونشاط خانواده ها مشاورتربیتی خانواده علی امیرعسجدی

رمان 98لاورمان 98لاورمان 98لاورمان 98لاورمان 98لاورمان 98لاورمان 98لاورمان 98لاورمان 98لاورمان 98لاورمان 98لاورمان 98لاو
صمیمانه براتون دعا میکنم که باایمان؛سالم،صالح وشادباشید
دوستان خوبم؛درود بفرستیم بر جوانانِ محجوب حسینی


www.roozgozar.com-2106.gif
spin.gifعلی امیرعسجدی مشاورتربیتی خانواده spin.gif
Click here to enlarge27.gifClick here to enlarge
 

کلمات کلیدی:
مریم(مدیرکل)
[̲̅L̲̅]♣ [̲̅I̲̅]♠ [̲̅K̲̅]♥ [̲̅E̲̅]♦
┊ ┊ ┊ ♥
┊ ┊ ♥
┊ ♥
 • ۱۲ آذر, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
مهدی شمالی
✿◕ ‿ ◕✿ پسند ✿◕ ‿ ◕✿
 • ۱۴ آذر, ۱۳۹۴
 • ·
 • لایک  
کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
کد امنیتی بالا را وارد کنید

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی چهره آسمانی

شبکه اجتماعی فیس اسکای

شبکه مجازی چهره آسمانی

چت موبایل

چهره آسمانی

شبکه اجتماعی

فیس بوک فارسی

فیسبوک فارسی

فیس بوک فارسی