#ازدواجی-که-برمبنای-عاطفۀی-محبّت-وعشق-پاک -؛اخلاق ؛عقل و منطق شکل بگیرد » شبکه اجتماعی چهره آسمانی | فیس بوک ایرانی

عضویت
شبکه اجتماعی چهره آسمانی به شما کمک میکند با دوستان زندگی خود همیشه در ارتباط باشید.

#ازدواجی-که-برمبنای-عاطفۀی-محب ّت-وعشق-پاک -؛اخلاق ؛عقل و منطق شکل بگیرد

 

  


 

  


 

ازدواجی که برمبنای عاطفۀی محبّت وعشق پاک ؛اخلاق ؛عقل و منطق شکل بگیرد


 
ازدواج عاطفی بر مبنای عقل و منطق توجه به اصالت خانواده و ریشه دار بودن فرد مورد نظر؛دختر و پسری که در یک خانواده اصیل رشد مییابند، منشهای اخلاقی را از پدر و مادر خود به ارث میبرند و در برخورد با دشواریها و سختیهای زندگی، هرگز از جادۀی راستی و درستی خارج نمیشوند.صداقت و صبوری بنیان خانوادۀ متعادل است و با عنایت به شرایط هم کفوّی بهتراست؛


 توجه به شرایط سنی فرد مورد نظر


 در بهداشت روانی گفته میشود که سن شناسنامه ای ملاک نمیتواند باشد. ملاک سن عقلانی است. یعنی رسیدن به بلوغ عقلامنی روانی. ولی برای زنان بهتر است با توجه به اینکه زایمان میکنند و چاق و لاغر میشوند و این وضعیت در چهرۀ شان مؤثر واقع میشود و از نظر ظاهر زودتر از مردان شکسته میشوند، کم سنتر از همسرانشان باشند.


 توجه به اعتقادات ،اصول دینی و مبانیِ اخلاقی و پایندی وتعهد مذهبی فرد مورد نظر


 وقتی از پیشوایان دینی سوال میشد که با چه گروهی باید ازدواج کرد؟! در پاسخ میفرمودند: «بر تو باد ازدواج با افراد متدین. یعنی سعی کن با همسری ازدواج کنی که دیندار باشد، زیرا دینداری عامل قوی و استواری است که در بسیاری از موارد انسانها را از لغزش و ارتکاب اعمال خلاف بازمیدارد.


 توجه به میزان تحصیلات فرد مورد نظر


 متأسفانه اخیراً مشاهده شده است که دخترانی با داشتن درجه لیسانس و یا بالاتر، همسرانی با تحصیلات کم انتخاب کرده و میکنند! مردان این گونه زنان، همیشه در اضطراب به سر میبرند که شاید همسرانشان در طول مدت تحصیل و یا در محل کار به مردان دیگری گرایش پیدا کنند! گاهی این مردان از طریق رفتارهای خشونتآمیز تمایل دارند که برتری خود را نسبت به همسرانشان نشان دهند تا از این طریق برایشان بگویند که مرد هستند و از ایشان برتر میباشند. البته گاهی هم این گونه مردان از روی اجبار و برای رضایت خاطر همسرانشان به ادامه تحصیل میپردازند. لازم به یادآوری است که نوع تحصیلات چندان مهم نیست. آنچه در ازواج مهم است، سطح تحصیلات است. درعین حال چنانچه تحصیلات زن و شوهردر یک سطح باشد،تفاهم زناشویی بیشترخواهدبود.


 توجه به زیبایی، وضعیت ظاهری و همسانی با فرد مورد نظر


 یکی دیگر از ملاکهای مهم در ازدواج، تناسب و همسانی دو زوج از نظر زیبایی و قد و قواره و ریخت اندام میباشد. البته زیبایی امری نسبی است و بیشتر به افکار، خاطرات، تجربیات و آنچه که در ذهن افراد است بستگی دارد تا آنچه که در واقعیت است. بسیاری از زوجهایی که فقط بر اساس عنصر زیبایی و بدون توجه به آنکه چه در پشت سر این زیبایی به لحاظ فکری و روانی میگذرد ازدواج کرده اند، چندان موفقیتی در زندگیِ خانوادگی نصیبشان نشده است! از پیامبر اکرم(ص) پرسیده شد که بهترین زنان کدامند؟! ایشان در جواب فرمودند: بهترین زنان، کسانی هستند که از نظر چهره زیباتر و از نظر اخلاق بالاتر و از نظر مهریه، مناسب باشند، هنگامی که خیر را دنبال میکنید نزد زیبارویان بروید، زیرا آنکه زیباتر است رفتارش نیکوتر است!توجه به وضعیت شغلی و میزان درآمد فرد مورد نظریکی دیگر از عواملی که در انتخاب همسر باید مورد توجه قرار گیرد، نوع شغل میباشد. بعضی از مردان مایل هستند که همسرشان خانه دار باشد. تعدادی مایلند خانم آنان در خارج از خانه شاغل باشد و برخی فقط مایل به کار همسرشان در آموزش و پرورش و کار معلمی هستند. بنابراین، نوع شغل در انتخاب همسر از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد. در مورد شغل شوهر، آنچه مهم است تأمین زندگی معقول و پاک و حلال و مهمتر نظر دخترخانم  است.توجه به شیوۀ زندگی ،سطح اقتصادی خانواده فرد مورد نظرسطح اقتصادی میتواند عامل اختلاف در روابط زناشویی باشد. ابعاد مختلفی که در این باره مطرح میباشد عبارتند از: مسکن، هزینههای رفاهی و معیشتی و وسایل زندگی.
هر یک از این امکانات نقش مهمی در زندگی دارد که عدم وجود یا کمبود آنها میتواند عامل اختلاف و ناخشنودی گردد. نکتهای که در اینجا حائز اهمیت است آن است که اختلاف سطح اقتصادی در دو خانواده که قصد ازدواج دارند باید مورد توجه قرار گیرد.توجه به سلامت جسمانی و روانی فرد مورد نظربسیار مهم است که در ازدواج به سلامت جسمانی وروانی طرف مقابل اطمینان و اعتماد داشت. چنانکه یکی از زوجها، دارای بیماریهای جسمانی و یا روانی باشد و آن را از ابتدا مخفی نگه دارد، زمینه را برای بروز مشاجره، اختلاف و در نهایت طلاق فراهم کرده است. در ازدواج، بیماریهای طرف مقابل را باید جدی گرفت.


 توجه به رشد و بلوغ عاطفی- فکری و روانی فرد مورد نظر (پختگی)یکی دیگر از عوامل مهم در موفقیت زندگی زناشویی رشد عاطفی است. رشد عاطفی فقط به سن شناسنامهای بستگی ندارد. بلکه سن عقلی، روانی، اجتماعی، عاطفی و جسمانی، همه از عوامل موثر در پختگی و بلوغ هستند. بهترین سن ازدواج 25 تا 35 سالگی برای مرد(پسران) و 20 تا 25 سالگی برای زن (دختران) است.توجه به نگرش و طرز فکر فرد مورد نظر درباره روابط جنسی


اگرچه زندگی سعادتمندانه فقط تا اندازهای به طرز تلقی مشابه و درست زن و شوهر از روابط جنسی وابسته است، ولی این عامل، یکی از مهمترین نشانههای خوشبختی در زندگی زناشویی است! زیرا اگر در این روابط یکی از زوجها احساس نارضایتی کند، یا زن و شوهر در این باره به نتیجه واحدی نرسیده باشند، احساس محرومیت و ناکامی یا ناامنی خواهند کرد. مشاورتربیتی خانواده؛علی امیرعسحدی
ازدواج برمبنای عواطف؛محبّت،عشقِ با ویژگیهای پاکی ؛ عقلانیت ؛ منطقی وآداب و رسوم-jpg


#سلام-عزیزانم-توجّه-همپسندی-یاران-عشق-به-نوشتن-وارائۀ-مط الب-را-تقویت-میکند-آرزویم-برایتان-بهاری-شدن-جاودانه-است#
#علی-امیرعسجدی-مشاور-تربیتی-خانواده#


 

مهدی شمالی
★◠✿◎❖☃▦ لایکـــــــــ❤ـــــــــــــ طلایی ▦☃❖◎✿◠★
  • ۱۶ آذر, ۱۳۹۴
  • ·
  • لایک  
کد امنیتی
بارگزاری دوباره تصویر
کد امنیتی بالا را وارد کنید

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی چهره آسمانی

شبکه اجتماعی فیس اسکای

شبکه مجازی چهره آسمانی

چت موبایل

چهره آسمانی

شبکه اجتماعی

فیس بوک فارسی

فیسبوک فارسی

فیس بوک فارسی