7 آبان, 1396 از
در این تصویر:
اضافه شد:
7 آبان, 1396
سایز فایل:
5.12 kb
کیفیت:
225×225
نظرات:
15
بازدید ها:
1
چه وسایلی همراه داشته باشیم؟
@RahnamaZaer_bot
.
در این سفر شما باید یک کوله پشتی بزرگ همراه داشته باشید که حاوی دو سری بار است یکسری بار برای کل سفر یک هفته در کربلا و نجف و کاظمین، یکسری بار هم برای سفر سه روزهٔ پیاده روی اربعین، وسایل عمومی همچون لباس، لباس گرم، و وسایل شخصیتان مربوط به کل سفر است و با سفرهای دیگر شما تفاوت زیادی نمی‌کند اما برای سه روز پیاده رویتان وسایلی نیاز است که در زیر به آنها اشاره می‌شود.
.
۱- سعی کنید وسایل کم وزنی را با خود حمل کنید. نیازی به همراه داشتن غذا یا آب نیست چون مقدار زیادی غذا و آب در مسیر موجود است. صرفا مقداری خشکبار مانند پسته، بادام، انجیر خشک، برگه زردآلو به همراه داشته باشید.
.
۲-مقداری داروی اساسی برای 2 یا 3 روز پیاده روی همراه داشته باشید. مانند قرص سرماخوردگی، پماد برای باز شدن عضلات پا، باند کشی برای بستن پا در صورت نیاز، و… البته تعدادی کلینیک‌های کوچک و کمپ‌های درمانی به ویژه درمانگاه های شرکت شهر سالم شهرداری تهران حتی با امکانات دندانپزشکی! در طول مسیر وجود دارند.
۳-به جای همراه داشتن کیف دستی یا کیف خرید از کوله پشتی سبک استفاده کنید.
.
۴-برای جلوگیری از سرما خوردگی لباس‌های مناسب به همراه داشته باشید: جوراب، دستکش، کلاه، پوشش گوش، کاپشن و غیره. البته بنابر تجربه هوا در طول روز مناسب و در شبها حسابی خنک است. لباسهای گرمتان را حتی الامکان طوری انتخاب کنید که دکمه یا زیپ داشته باشد و قابلیت کم یا زیاد کردن لباسهایتان را در طول مسیر داشته باشید.
.
۵-خانمها بهتر است، پارچه ای نرم مشکی مستطیل که جلوی صورت را بگیرد تهیه کرده و کش دوخته و چیزی شبیه پوشیه درست کنند تا در طول مسیر از سرما و گردوغبار محافظت کند. خانمها از چادری استفاده کنند تا امکان انداختن کوله باشد. انواع چادرهای لبنانی و ملی مناسب است.
.
۶-کرم مناسب برای تاول و عرق سوز به همراه داشته باشید
..
۷-حتما یک عدد کیسه خواب نیز به همراه داشته باشید تا در صورت مناسب نبودن و سرد بودن مکانها برای استراحت از شما در برابر خاک و سرما محافظت کند.
.
۸-شما می‌توانید یک قرآن، دعا و زیارت جیبی و یا مداحی مورد علاقیتان به همراه داشته باشید. البته بهتر است این‌ها را در موبایل خود داشته باشید تا درحال پیاده روی گوش قرار داده یا بخوانید.
.
۹-کفش‌های نو و بندی را نپوشید. بهتر است یک کفش مناسب و آزاد بپوشید. این مورد خیلی خیلی مهم است. چون در طول مسیر دایما برای استراحت در موکب‌ها ناچار به در آوردن کفش از پا هستید.
.
۱۰-پاسپورت و شارژر موبایل را حتما به همراه داشته باشید.
.
۱۱-امکان گم کردن همراهانتان در طول مسیر وجود دارد بنابراین با توجه به آنتن ندادن موبایلتان در بعضی نقاط همچنین به دلیل ترافیک بالای شبکه از همان ابتدای مسیر شماره عمود (ستون ها) را انتخاب کنید و چنین قرار بکذارید که اگر همراهانتان را گم کردید زمان رسیدن به آن علم توقف کنید. فقط حواستان باشد شماره‌های رند عمود ها خیلی شلوغ است و تجمع افراد زیاد است. شما می توانید به عنوان مثال هر صد عمود+۱۲ توقف کنید (۱۱۲،۲۱۲،۳۱۲،۴۱۲ و ....).
.
۱۲- همه خدمات در طول مسیر مانند اسکان، نوشیدنی ها، غذاها و حتی ماساژ بصورت رایگان ارائه می‌شود. نیازی به حمل مقدار زیادی پول نیست. فقط مقداری پول عراقی نیز همراه داشته باشید.
۱۳- سرویس‌های بهداشتی فراوانی در طول مسیر قرار دارند و همینطور تعدادی از موکب‌ها نیز سرویس بهداشتی فرنگی دارند. از آنجا که آب برای شستن دستها بعد از دستشویی سرد است و بعضا مایع و آب برای شستن دستها کم است بهتر است همراه خود تعدادی دستکش یکبار مصرف داشته باشید تا برای دستشویی رفتن استفاده کنید تا اگر آب نبود یا سرد بود نگران نظافت دستتان نباشید. صابون خمیری و ژل شستشو حتما همراه داشته باشید.
.
۱۴-نیازی نیست نگران به پایان رساندن مسیر باشید. در هر جایی تصور کردید که دیگر توانایی ادامه دادن مسیر را ندارید می‌توانید از صدها ون، ماشین و یا اتوبوس‌هایی که در مسیر هستند برای رسیدن به کربلا استفاده کنید.
.
۱۵- به طور متوسط تمامی زنان و مردان بالای 10 سال بدون هیچ مشکلی در روز سوم مسیر را به پایان می‌رسانند.
.
۱۶- از اینکه نام و آدرس هتل و یا حسینیه محل سکونت خودتان در کربلا را میدانید اطمینان حاصل کنید.
.
۱۷-اگر که می‌خواهید تماس تلفنی داشته باشید بهتر است این کار را قبل از طلوع آفتاب انجام دهید به این خاطر که احتمالا به دلیل ترافیک بالای شبکه در طول روز با مشکل بر خواهید خورد.
.
.
۱۸-بهتر است چتری سبک به همراه داشته باشید چون باران‌های عراق بسیار سنگین است.
.
۱۹- اگر در نهایت با همه تدابیر همسفرانتان را گم کردید حتما به ایستگاه های ۵۰ گانه ی طول سفر از نجف تا کربلا مراجعه کنید
.
9 Liked
,  و 7 بقیه خوششان آماده از این
reyhan(ناظرارشد)
نوخوام من دلم میخواد برم انوم باتو و داداش
محیـا*ناظـر
من مشهد نمیتونم بیام چه طوری برم کربلا آخه خاهره من. بعدش دعا کن داداشیرو راهی کنیم روح ماهم با اون میرره
reyhan(ناظرارشد)
باشه ان شاالله که داداش قسمتش شه
رویا
الهی امین
محیـا*ناظـر
ان شالله
ĦѦღi∂ɛн(مدیر ارشد)
طومار بید چقده طولانی
امیر طاها
توکل ب خدا ...دعا کنین ک قسمتم بشه برم ...همگی رو دعا میکنم ...دقیقن مثه پارسال ک یکایتونو نام بردم ...از آقا خواستم ی عقلی بشما بده ...پولو پله ای هم بما ...خخخخخ ...ولی امسال بر شماها شوهر خوب می خوام ازش ...برا علی جان گلم ی خانوم خوشگل و مهربونو زندگی کن ... برا خودمم همون چرک کف دست ک خیلی بده ...نمایش بیشتر
امیر طاها
فعلن چارتا شوهر و ی عروس تو لیستم نوشتم ...!
محیـا*ناظـر
گوزلریم اوسته چوخ ساغول ان شالله
امیر طاها
گوزلرین ساق اولسا ... منیم عزیز باجوم وار اولسا ...!