9 آبان, 1396 از
در این تصویر:
اضافه شد:
9 آبان, 1396
سایز فایل:
86.19 kb
کیفیت:
800×599
نظرات:
2
بازدید ها:
1
هالووین؛ دومین جشن پرهزینه آمریکا بعد از کریسمس.
«هالووین» جشنی فرهنگی-مذهبی است که هر سال در تاریخ ۳۱ اکتبر در کشورهای مختلفی برگزار می‌شود. این جشن از آمریکای شمالی گرفته تا اروپا و از خاورمیانه گرفته تا شرق آسیا به شکل‌های گوناگون و با سنت‌های متفاوتی همراه است[۱] که برخی از آن‌ها ریشه مذهبی و برخی ریشه فرهنگی دارند و برخی دیگر برگرفته از آیین‌های پاگانیستی هستند[.
هالووین[۳]» که به صورت Halloween یا Hallowe'en نوشته می‌شود، صورت کوتاه‌شده عبارت All Hallows' Evening به معنای «شب قدیس‌ها»ست و با نام‌های دیگری از جمله Allhalloween، All Hallows' Eve و All Saints' Eve نیز شناخته می‌شود. در مسیحیت، هالووین رسماً به عنوان شب قبل از «روز قدیس‌ها[۴]» (All Saints' Day یا All Hallows' Day) و آغاز مراسم سه‌روزه «آل‌هلوتاید[۵]» (Allhallowtide) تعریف می‌شود که در آن مسیحیان با حضور در کلیسا و هم‌چنین بر سر مزار افراد درگذشته، یاد قدیس‌ها، شهدا و همه افرادی را گرامی می‌دارند که به دین مسیحیت از دنیا رفته‌اند.
در برخی از کشورهای اروپایی، روشن کردن آتش‌های کوچک نظیر شمع، برای راه‌نمایی ارواح در مسیر عبورشان روی کره زمین بود و موجب می‌شد تا خانه‌های مسیحیان واقعی را تسخیر نکنند. هم‌چنین، مردم در اتریش، انگلیس و ایرلند معمولاً در هر اتاق از خانه، شمعی روشن می‌کردند تا ارواح درگذشتگان خود را در پیدا کردن خانه زمینی خود، یاری دهند.
احمد رضایی
ما کاسه داغتر از اش میشویم .روز مردگان را ما جشن میگیریم .وافتخار هم میکنیم ؟!